Internauci o loginach i hasłach zmarłych

DI, Polskie Badania Internetu
opublikowano: 01-11-2010, 06:44

Z sondażu PBI na temat Święta Zmarłych wynika, że w internecie ankietowani czytają wspomnienia o zmarłych oraz palą wirtualne znicze. Prawie połowa uważa, że profile osób nieżyjących nie powinny być usuwane.

Aż 44 proc. badanych osób stwierdziło, że profile zmarłych użytkowników nie powinny być usuwane, ale np. specjalnie oznaczone. 34 proc. uważa z kolei, że takie porfile powinno się usuwać.

Podzielone opinie zarejestrowano w przypadku kwestii przekazywania rodzinom zmarłych użytkowników loginu i hasła do poczty lub serwisów. 42 proc. ankietowanych uważa, że właściciel serwisu powinien rozpatrywać każdy przypadek indywidualnie, 30 proc., że rodzina każdorazowo powinna mieć prawo do takich danych, a 28 proc., że nigdy takie przekazanie nie powinno mieć miejsca.

Badanie zrealizowano na próbie 511 internautów w wieku 18-54 lata. Pytania zadano w ramach badania Omnibus Online w październiku 2010. Polskie Badania Internetu to firma badawcza tworzona przez czołowych wydawców internetowych w Polsce, właścicieli największych krajowych witryn internetowych: Gazeta.pl, Interia.pl, Onet.pl, Wirtualna Polska - w celu  stworzenia standardu badań internetu w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Polskie Badania Internetu

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Internauci o loginach i hasłach zmarłych