Internet będzie limitowany

MEW
opublikowano: 17-01-2012, 00:00

Ograniczenia w liczbie ściąganych danych, wysyp tabletów i tanich smartfonów — to trendy na 2012 r.

Nieograniczony dostęp do internetu może odejść w tym roku do lamusa — przewidują eksperci Deloitte w raporcie „Prognozy dla branży TMT na 2012 rok”. Operatorzy, by zapobiegać przeciążeniu sieci, będą musieli stu milionom użytkowników włączyć liczniki ściąganych danych. Tak przynajmniej ma być na świecie. A w Polsce?

— Sieci komórkowe już teraz mają limity transferów i nic nie zapowiada zmiany w tym zakresie. Stacjonarny dostęp do internetu na razie nie przewiduje limitów i niekoniecznie zostaną one nałożone w tym roku — mówi Jakub Wróbel z Deloitte.

Ten rok będzie dobry dla sprzedawców elektroniki — powinien przynieść rekordową sprzedaż smartfonów i tabletów. Klienci z rynków rozwijających się będą kupowali tańsze odbiorniki telewizyjne i komputery. Branża może nie zanotować wzrostów pod względem wartości, ponieważ dominującym trendem będzie oferowanie konsumentom niższych cen. Królować będą tanie smartfony, zakupione za mniej niż 100 USD. Na koniec tego roku może być ponad pół miliarda takich urządzeń, obecnie jest 200 mln.

— Smartfony to, według naszej definicji, urządzenie z dużym dotykowym ekranem. Tanie smartfony mogą być uboższe, np. jeśli chodzi o możliwość ściągania dodatkowych aplikacji. W Polsce ludzie są mniej zamożni niż w innych krajach, więc tanie smartfony mogą być bardzo popularnym produktem — mówi Jakub Wróbel. Dostawcy tabletów mogą spodziewać się dalszego dynamicznego wzrostu sprzedaży i przychodów na poziomie 2 mld USD na całym świecie w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Polecane