Internet Group <ARIL.WA> Informacja o połączeniu Spółki Internet Group S.A. ze Spółką ZIGZAG Sp. z o.o.

01-03-2004, 18:26

Internet Group <ARIL.WA> Informacja o połączeniu Spółki Internet Group S.A. ze Spółką ZIGZAG Sp. z o.o. INFORMACJA O POŁĄCZENIU SPÓŁKI INTERNET GROUP S.A. ZE SPÓŁKĄ ZIGZAG SP. Z O.O.
Warszawa, dnia 01.03.2004 r.
Raport bieżący Nr 6/2004
Zarząd Spółki Internet Group S.A. informuje o fakcie dokonania przez sąd rejestrowy wpisu połączenia Spółek Internet Group S.A. oraz ZIGZAG Sp. z o.o. Połączenie ZIGZAG Sp. z o.o. (Spółka Przejmowana) oraz Internet Group S.A. (Spółka Przejmująca) nastąpiło poprzez przejęcie w trybie art. 492 § 1 pkt. 1 kodeksu spółek handlowych (k.s.h.) i art. 515 § 1 k.s.h. w zw. z art. 516 § 6 k.s.h. Wpisu połączenia do rejestru właściwego według siedziby spółki przejmującej dokonano w dniu 29.02.2004 roku.
Spółka Internet Group S.A. jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 roku. W roku 2000 Spółka była aktywnym uczestnikiem konsolidacji 6 dostawców usług internetowych i stała się głównym udziałowcem ZIGZAG Sp. z o.o. - jednego z wiodących dostawców usług internetowych w Polsce. Obecnie podstawowym obszarem działalności Spółki Internet Group S.A. jest zarządzanie i rozwijanie przedsięwzięć internetowych.
Spółka ZIGZAG Sp. z o.o. jest jednym z wiodących dostawców usług internetowych w Polsce. Działalność telekomunikacyjną rozpoczęła 1 października 1996 roku. Od początku powstania Spółka notowała dynamiczny rozwój, realizowany zarówno poprzez rozszerzanie oferty produktowej, jak i poprzez przejęcia innych spółek działających w sektorze usług internetowych. W krótkim czasie Spółka ZIGZAG Sp. z o.o. zdobyła stabilny segment rynku i zaczęła realizować obsługę klientów przez cztery oddziały regionalne: Warszawę, Wrocław, Poznań oraz Zabrze. Spółka zarządza kilkunastoma węzłami dostępu do Internetu w kluczowych ośrodkach miejskich. Przełomowym wydarzeniem w działalności Spółki było pozyskanie w roku 2000 inwestora strategicznego - Spółki Internet Group S.A. W roku 2003 ZIGZAG Sp. z o.o. została jednym ze zwycięzców rankingu "Fast 50" - 50 najszybciej rozwijających się firm zaawansowanych technologii w Europie Środkowo-Wschodniej, organizowanego przez Deloitte & Touche. Data sporządzenia raportu: 01-03-2004

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Internet Group &lt;ARIL.WA&gt; Informacja o połączeniu Spółki Internet Group S.A. ze Spółką ZIGZAG Sp. z o.o.