Internet Group może zweryfikować prognozę po wynikach za III kw.

Marcin Droba/ISB
opublikowano: 13-08-2008, 09:27

Spółka telekomunikacyjna Internet Group może w III kw. zweryfikować swoją prognozę finansową na cały rok, która zakłada osiągnięcie 13,2 mln zł zysku netto w 2008 r., wynika z wypowiedzi prezesa Jana Ryszarda Wojciechowskiego dla agencji ISB. Wojciechowski podkreślił, że spółka jest zadowolona z wyniku za II kw., który zakończyła zyskiem netto na poziomie 2,10 mln zł.

"Na wyniku finansowym za II kw. negatywnie zaważyły efekty kosztów finansowych i nowych przedsięwzięć podejmowanych w tym okresie. Generalnie ważne jest, że nasze okręty flagowe nie zawiodły" - powiedział Wojciechowski. Skonsolidowane przychody wyniosły 86,03 mln zł wobec 62,02 mln zł rok wcześniej.

Spółka Group prognozuje wzrost skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej do 13,20 mln zł w 2008 roku z 8,88 mln zł w ub. roku, a w 2009 roku - do 33,35 mln zł. Przychody wzrosną w tym czasie do 416,12 mln zł w 2008 roku i 461,00 mln zł rok później wobec 248,50 mln zł w 2007 roku.

"Nasza prognoza jest aktualna, choć być może zweryfikujemy ją po podaniu wyników za III kw. Powodem może być opóźnienie oferty publicznej akcji serii G" - przyznał Wojciechowski.

"Ze środków pozyskanych z emisji planowaliśmy spłacić jeden z instrumentów finansowych, opóźnienie może sprawić, że koszty finansowe w III kw. będą nieco wyższe od planowanych" - wyjaśnił prezes. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zawiesiła w tym tygodniu ofertę publiczną akcji G na wniosek spółki.

"KNF zawiesił na nasz wniosek ofertę publiczną. Podjęliśmy taką decyzję z uwagi na warunki na rynku, decyzję o podjęciu lub zaniechaniu oferty podejmiemy do końca września" - powiedział Wojciechowski.

Spółka złożyła prospekt w związku z planowaną emisją do 10.918.666 akcji zwykłych na okaziciela serii G o wartości nominalnej 1,20 zł pod koniec marca. Obecnie kapitał spółki dzieli się na 32.756.000 akcji.

"Nawet jeśli zrezygnujemy z emisji publicznej, to nie powinno to mieć zasadniczego wpływu na prognozę na 2009 r., być może będziemy musieli przeszacować koszty finansowe" - powiedział Wojciechowski.

Prezes poinformował, że spółka w III kw. może rozpocząć swój projekt MVNE (dostawca infrastruktury dla wirtualnych operatorów sieci komórkowych).

"Projekt MVNE może jeszcze nie mieć wpływu na wyniki za III kw., ale mamy już pierwszych klientów" - powiedział Wojciechowski. Spółka będzie swoim klientom dostarczać infrastrukturę potrzebną do świadczenia usług wirtualnej telefonii mobilnej, może też im świadczyć usługi marketingowe.

Internet Group jest holdingiem działającym w obszarze rynku nowych mediów, teleinformatyki i telekomunikacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Droba/ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Internet Group może zweryfikować prognozę po wynikach za III kw.