Internet Group przejmie CR Media, szykuje emisję akcji

Internet Securities
opublikowano: 01-03-2006, 13:36

Spółka Internet Group podpisała list intencyjny w sprawie przejęcia CR Media consulting, poinformowali w środę przedstawiciele obu firm. Po zakończeniu procesu powstanie nowy podmiot.

Spółka Internet Group podpisała list intencyjny w sprawie przejęcia CR Media consulting, poinformowali w środę przedstawiciele obu firm. Po zakończeniu procesu powstanie nowy podmiot.

„Liczymy, że w ciągu 4-6 miesięcy przeprowadzimy emisję akcji Internet Group dla właścicieli CR Media Consulting. Do końca marca będzie prowadzony due dilligence. Dopiero po jego zakończeniu będzie można powiedzieć jak wielka to będzie emisja i jaki parytet wymiany akcji” – powiedział Jerzy Jędrzejczyk, prezes Internet Group, podczas konferencji prasowej.

Dodał, że jeśli całą operację uda się zakończyć przed wakacjami, to byłby to duży sukces.

Głównym powodem planowanej transakcji był zamiar wejścia Internet Group w nowe obszary działalności, przede wszystkim związanych z reklamą w internecie, oraz z wykorzystaniem szerokopasmowego dostępu do sieci. Według Jędrzejczyka nie ma sensu tworzyć pewnych produktów od nowa, bo prościej jest zainwestować w działające przedsiębiorstwo z portfolio produktów.

„Minęły już czasy, kiedy Internet przestał być negatywnie kojarzony, teraz można będzie na nim zarabiać’ – powiedział Jędrzejczyk.

Jego zdaniem, firma chce wprowadzać narzędzia (e-faktury, e-deklaracje), a nie treść serwisów, które już oferują wyspecjalizowane firmy.

W 2005 roku skonsolidowana sprzedaż CR Media Consulting osiągnęła 166,19 mln zł, zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) 3,36 mln zł, zaś zysk netto 1,49 mln zł. Właścicielem firmy są dwa podmioty – zarejestrowany na Cyprze fundusz inwestycyjny, oraz należąca do osób prywatnych spółka z Holandii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane