Internet Group szykuje emisję

KAJ
04-12-2009, 00:00

Podwyższenie kapitału o 20 mln zł w drodze emisji prywatnej planuje spółka od miesięcy szukająca inwestora.

Podwyższenie kapitału o 20 mln zł w drodze emisji prywatnej planuje spółka od miesięcy szukająca inwestora.

Internet Group (IG), borykająca się z kłopotami spowodowanymi dołkiem na rynku reklamy, szuka wsparcia finansowego. Najnowszym pomysłem jest podwyższenie kapitału o 19,2 mln zł poprzez emisję16 mln akcji. Papiery zostaną zaoferowane w drodze subskrypcji prywatnej, z wyłączeniem prawa poboru. Uchwała ma być przyjęta na nadzwyczajnym walnym 8 stycznia przyszłego roku. Cena emisyjna nie jest jeszcze ustalona.

"W celu umożliwienia restrukturyzacji finansowej spółki oraz zapewnienia niezbędnej stabilności finansowej prowadzenia działalności" — tak zarząd Internet Group uzasadnił w komunikacie emisję.

Dodał też, że IG potrzebuje kapitału także po to, by realizować plany inwestycyjne i wzmocnić wiarygodność w oczach partnerów handlowych.

"Emisja nakierowana jest na pozyskanie wiodącego inwestora" — przekonuje zarząd IG.

Spółka planuje wymienić też trzech członków nadzoru.

— Takie założenie należało przyjąć na wypadek pomyślnego rezultatu rozmów z inwestorami, zainteresowanymi objęciem pakietu akcji spółki — przyznaje Katarzyna Swatowska z IG.

Spółka konsekwentnie deklaruje, że szuka i rozmawia z inwestorami branżowymi, w tym ze SKOK Media, z którym nawet miesiąc temu zawarła umowę negocjacyjną. Do zakończenia transakcji w ustalonym terminie jednak nie doszło. Do tego IG wciąż negocjuje z BRE Bankiem, w którym jest zadłużona na około 98 mln zł.

— Rozmowy wciąż się toczą — przyznaje Piotr Rutkowski z BRE Banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Internet Group szykuje emisję