Internet wkracza na tory

KAP
20-05-2011, 00:00

Od 1 czerwca w I klasie Intercity będzie dostępny "darmowy" internet. Tylko miejscówka podrożeje.

Od 1 czerwca w I klasie Intercity będzie dostępny "darmowy" internet. Tylko miejscówka podrożeje.

Widok pasażera z laptopem w pociągach Intercity to już standard. Wielu z nich jednak narzeka na znikający zasięg bezprzewodowego internetu. Intercity obiecuje, że rozwiąże ten problem.

— Wprowadzamy bezprzewodowy internet w pociągach Intercity — informuje Katarzyna Zimnicka-Jankowska, wiceprezes ds. handlowych w PKP Intercity

Od 1 czerwca będzie obowiązywać w wagonach pierwszej klasy, ale już w wakacje powinien być także dostępny w klasie drugiej. Sieć ma działać nawet tam, gdzie zanika sygnał GSM. Limit transferu danych przy każdym zalogowaniu wyniesie 50 MB. Internet ma być darmowy — przynajmniej na razie.

Podrożeją natomiast ceny miejscówek — z 12,50 do 16 zł. W TLK pojawi się także obowiązek ich posiadania. Będą jednak kosztować 6 zł. Ceny biletów nie zmienią się.

Mniej wyjedzie na trasy pociągów Intercity (będą 22), ale w ich miejsce zostaną wprowadzone ekspresy (w sumie 44). Te pierwsze mogą osiągać maksymalną prędkość do 160 km/h, drugie — do 150 km/h. Pasażerowie muszą jednak pamiętać, że PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiadają liczne prace torowe, co spowoduje wydłuży czas przejazdu.

Kolej ma także ofertę dla chcących spędzić urlop nad polskim morzem czy w górach. Wydłuży kursy i wprowadzi 58 nowych połączeń sezonowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Internet wkracza na tory