Interplast otworzył w Tychach fabrykę tworzyw sztucznych

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 29-09-2006, 12:49

- Wybudowaną kosztem ok. 13,5 mln zł fabrykę tworzyw sztucznych m.in. na potrzeby motoryzacji i przemysłu elektrotechnicznego uruchomiła w piątek w tyskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) firma Interplast, z niemieckiej grupy Poschmann Union.

- Wybudowaną kosztem ok. 13,5 mln zł fabrykę tworzyw sztucznych m.in. na potrzeby motoryzacji i przemysłu elektrotechnicznego uruchomiła w piątek w tyskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) firma Interplast, z niemieckiej grupy Poschmann Union.

Zakład zatrudnia blisko 125 osób.

Interplast zaczynał w 1990 roku od zakładu w Mikołowie, a sześć lat później wybudował fabrykę w Łaziskach Górnych. W ubiegłym roku firma zdecydowała o postawieniu nowego zakładu w Tychach. Nastąpiło również przyłączenie do Interplastu działającej już w tym mieście firmy Plastmet, zajmującej się obróbką metalu.

"Budowa nowej fabryki to część strategii rozwoju, zakładającej do 2010 roku potrojenie powierzchni produkcyjnej i zwiększenie zatrudnienia do ok. 300 osób" - powiedział w piątek PAP dyrektor produkcji Interplastu, Tadeusz Tustanowski.

Nowy obiekt produkcyjno-biurowy o powierzchni ok. 5 tys. m kw. powstał na 3-hektarowej działce. Interplast jest 22. inwestorem, który zdecydował się na lokalizację swojego przedsięwzięcia w tyskiej części KSSE. Powierzchnia strefy w Tychach jest już niemal w całości wypełniona. Zainwestowały tam m.in. koncern Isuzu (obecnie Ispol), Lear Corporation, Delphi i Agora.

Otwarcie fabryki Interplastu było drugim, jakie odbyło się w piątek na terenie KSSE. W Dąbrowie Górniczej oficjalnie ruszyła wybudowana kosztem 18 mln euro fabryka lusterek dla motoryzacji firmy Ficomirrors Polska, z grupy hiszpańskiego koncernu Ficosa. Pracę znalazło prawie 400 osób.

KSSE to największa z 14 polskich stref ekonomicznych. Od jej powołania 10 lat temu inwestorzy stworzyli w niej ponad 24 tys. nowych miejsc pracy, inwestując ponad 8,3 mld zł.

W tym roku KSSE pozyskała 16 nowych inwestorów, którzy zadeklarowali przedsięwzięcia o łącznej wartości blisko 340 mln zł, tworzące niespełna 2 tys. nowych miejsc pracy. Dodatkowo dalsze inwestycje deklaruje bielska fabryka silników Fiat-GM Powertrain; ogłosiła plan zainwestowania kolejnych ponad 320 mln zł i stworzenia 300 nowych miejsc pracy. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Interplast otworzył w Tychach fabrykę tworzyw sztucznych