Intersport jest wart 9,2 zł

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 26-06-2006, 00:00
Obserwuj w MójPB:

Dziś Intersport Polska poda cenę emisyjną w publicznej ofercie swoich akcji. Można oczekiwać, że ulokuje się ona w okolicy wyceny oferującego DM Penetrator, czyli 9,12 zł. Na podstawie wyników z ostatnich trzech lat „PB” wycenia metodą porównawczą jedną akcję Intersportu na 9,2 zł. Spółkę porównaliśmy do giełdowych firm handlowych.

Dawny Maks Sport tworzy precedensy. Okazuje się, że polska spółka nawet po pozyskaniu inwestora branżowego nie musi rezygnować z planów giełdowych. Taka sytuacja zdarza się pierwszy raz. Menedżerowie-założyciele nie oddali kontroli nad firmą i dodatkowo postawili na swojej wizji rozwoju, która obejmowała wejście na giełdę. Paradoksalnie ten debiut może się okazać preludium do przyszłego notowania całej globalnej grupy. Wsparcie globalnego lidera na rynku sprzętu sportowego daje duże możliwości przetargowe i otwiera przed spółką drzwi największych galerii handlowych.

Firmie sprzyja coraz powszechniejsza moda na zdrowy styl życia. Wyniki z poprzednich lat Intersportu Polska świadczą o bardzo szybkim tempie rozwoju. W ostatnich trzech latach przychody rosły średnio o ponad 40 proc. Z kolei zysk operacyjny o ponad 50. Wskaźnik ogólnej sytuacji finansowej zyskiwał średnio ponad 61 proc. i po 2005 r. wynosi 1,34. Średnia giełdowa dla branży handlowej to 1,14.

Przed spółką ogromna szansa zajęcia uprzywilejowanej pozycji na rozwojowym rynku. Inwestorzy dadzą firmie pieniądze, licząc na realizację strategii rozwoju, której celem jest pozycja rynkowego lidera. Wydaje się, że dobrym perspektywom rozwoju Intersportu mogą przeszkodzić przede wszystkim czynniki niezależne od spółki, przede wszystkim pogorszenie koniunktury gospodarczej, którego nigdy wykluczyć nie można.

W ubiegłym roku firma wypracowała 86,57 mln zł przychodów. Zysk operacyjny wyniósł 3,6 mln zł, z kolei wynik netto to 2,5 mln zł. Oferujący prognozuje, że na koniec tego roku sprzedaż wzrośnie do 115,61 mln zł, zysk operacyjny sięgnie 6,6 mln zł, a netto 4,86 mln zł. W ocenie DM Penetrator spółka utrzyma dotychczasowe tempo rozwo- ju i średniorocznie będzie zwiększać przychody o 42 proc. w najbliższych trzech latach. W tym okresie zyski mają rosnąć jeszcze szybciej, bo pięciokrotnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane