Introl pracuje pełną parą

ANP
opublikowano: 16-06-2010, 00:00

Prognozy bezpieczne, zamówień pod dostatkiem. Spółka modernizuje sprzęt i szuka okazji do przejęć.

Prognozy bezpieczne, zamówień pod dostatkiem. Spółka modernizuje sprzęt i szuka okazji do przejęć.

Introl, świadczący usługi m.in. w branży aparatury kontrolnej pomiarów i automatyki, jest spokojny o realizację szacunków zakładających 13 mln zł zysku netto i 200 ml zł przychodów.

— Dziś nie widzę zagrożenia dla realizacji prognoz. Niewykluczone, że wyniki będą nawet lepsze, ale to okaże się po trzecim kwartale. Po półroczu przychody powinny być lepsze niż w tym samym okresie w 2009 r. [wtedy 79,71 mln zł — przyp. red.], a zysk netto nie powinien być gorszy [wówczas 5,79 mln zł] — mówi Wiesław Kapral, przewodniczący rady nadzorczej i jeden z głównych udziałowców Introlu.

Przyznaje, że w pierwszych miesiącach roku spółka miała niewielkie zamówienia, ale zwykle początek roku jest trudny dla branży.

— Teraz różnica jest diametralna. Ledwo wykonujemy obecne zlecenia. Spółka matka ma dwa razy większą produkcję na kraj niż w tym samym okresie w 2009 r. Inwestujemy w park maszynowy, by produkować bardziej przetworzone wyroby np. dla przemysłu samochodowego. Wymagają one większej precyzji i obróbki — dodaje Wiesław Kapral.

W ostatnim czasie spółka wydała kilka milionów złotych na unowocześnienie sprzętu. Nie wyklucza kolejnych inwestycji w maszyny.

Władzom Introlu nie spieszy się z akwizycjami. Niedawno na celowniku spółki były dwie firmy z branży, ale ostatecznie do transakcji nie doszło.

— Rozmawiamy z innymi podmiotami. Przyglądamy się też spółkom giełdowym. Szukamy okazji. Na finansowanie akwizycji wciąż mamy około 7-8 mln zł z ostatniej emisji. Nie jesteśmy zadłużeni i w razie czego będziemy mogli posiłkować się kredytem — dodaje szef rady nadzorczej.

W 2009 r. Introl ogłosił wezwanie na 66 proc. akcji giełdowej Energoaparatury, ale przejęcie nie powiodło się.

W poniedziałek spółka poinformowała też o decyzji walnego dotyczącej przeznaczenia 13,27 mln zł zysku netto za 2009 r. na dywidendę (7,99 mln zł w tym roku, a 5,28 mln zł w przyszłych okresach).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu