Introl wraca do formy

ANP
opublikowano: 25-03-2010, 00:00

Spółka nie tylko znacząco poprawi tegoroczną sprzedaż i wynik netto. Planuje też większą akwizycję.

Spółka nie tylko znacząco poprawi tegoroczną sprzedaż i wynik netto. Planuje też większą akwizycję.

Pod koniec środowej sesji Introl, świadczący usługi m.in. w branży aparatury kontrolnej pomiarów i automatyki, podał prognozy na 2010 r. Przychody mają sięgnąć 200 mln zł (wobec 168,41 mln zł w 2009 r.), a zysk netto urosnąć do 13 mln zł (rok wcześniej 10,22 mln zł). Zysk brutto planowo ma zwiększyć się r./r. o ponad 233 proc. — do 45,50 mln zł.

— W zeszłym roku obawialiśmy się o realizację założeń i w rezultacie nie dawaliśmy oficjalnych szacunków. Teraz wiemy, że wracamy do dobrych wyników — mówi Wiesław Kapral, szef nadzoru i jeden z dwóch głównych udziałowców.

Zarząd przygotował prognozy m.in. na podstawie wielkości portfela zamówień na ten rok.

Nie uwzględnił w nich przychodów z ewentualnej sprzedaży i aktualizacji wyceny ponad 671,39 tys. akcji Mostostalu Zabrze oraz ponad 41,32 tys. papierów Polnej.

— Czekamy ze sprzedażą walorów na lepsze czasy — uważa szef rady nadzorczej.

Na wczorajszej sesji wartość tych papierów wyniosła w sumie ponad 3,58 mln zł.

Pieniądze ze sprzedaży mogłyby dodatkowo zasilić planowane akwizycje, które spółka chce finansować z pieniędzy własnych.

— Mamy na celowniku dwie polskie firmy z branży o znaczących przychodach —ujawnia Wiesław Kapral.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu