Invest - Bank nie szuka inwestora

Agnieszka Morawiecka, Radosław Omachel
opublikowano: 25-09-2002, 00:00

Zaplanowane na dziś NWZA Invest-Banku ma podjąć decyzję w sprawie nowej emisji akcji serii U, którą obejmie jedna ze spó-łek z kontrolowanej przez Zygmunta Solorza Grupy Polsat. Bank chce uzyskać z emisji 20 mln zł, które pozwolą na podniesienie kapitału zakładowego do kwoty 261,8 mln zł.

— Nie postanowiliśmy jeszcze, która z naszych spółek obejmie akcje nowej emisji. Będziemy o tym dyskutować na dzisiejszym walnym zgromadzeniu. Decyzja powinna zapaść w ciągu dwóch tygodni — mówi Zygmunt Solorz, prezes rady nadzorczej Invest-Banku.

Invest-Bank, który przenosi właśnie centralę z Poznania do Warszawy, zrezygnował także z wprowadzenia do instytucji nowego akcjonariusza. Poszukiwania inwestora trwały cały ubiegły rok i nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

— Nie szukamy już inwestora. Koncentrujemy się teraz na restrukturyzacji Invest-Banku, który ma coraz lepsze wyniki — twierdzi Zygmunt Solorz.

Po pierwszym półroczu instytucja wypracowała zysk netto wysokości 6 mln zł. Jednak z powodu strat zanotowanych w latach ubiegłych bank rozważa jednoczesne obniżenie kapitału zakładowego o ponad 43 mln zł — do kwoty 241,8 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Morawiecka, Radosław Omachel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Invest - Bank nie szuka inwestora