Investors TFI szykuje ofensywę produktową

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 12-11-2014, 00:00

Towarzystwo wprowadzi do oferty pięć funduszy, które okazji do zarobku poszukają na globalnych rynkach akcji i obligacji.

Wnioski już trafiły do Komisji Nadzoru Finansowego, więc być może jeszcze w tym roku paleta produktowa Investors TFI poszerzy się o pięć funduszy, które znajdą się pod jednym parasolem, dzięki czemu klienci będą mogli przenosić pieniądze pomiędzy strategiami bez konieczności płacenia podatku od zysków kapitałowych.

Wśród nowości znajdzie się Investor Obligacji Korporacyjnych, który okazji do zarobku poszuka na płynnych rynkach papierów przedsiębiorstw, głównie w krajach rozwiniętych, gdzie obligacje firm są wyceniane rynkowo i posiadają rating inwestycyjny.

Investor Globalny Akcji poszuka zysku na giełdach całego świata, Investor Akcji Rynków Wschodzących i Investor Obligacji Rynków Wschodzących Plus będą celować wyłącznie w akcje z krajów rozwijających się, a Investor Akcji Spółek Wzrostowych zapoluje na spółki, które charakteryzują się wysoką dynamiką poprawy zysków.

— Poprzez zmiany w ofercie chcemy przede wszystkim zwiększyć klientom dostęp do inwestycji na rynkach zagranicznych. Dają one zdecydowanie więcej możliwości i pozwalają na dywersyfikację ryzyka — tłumaczy Zbigniew Wójtowicz, prezes Investors TFI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane