Inwest Consulting może wprowadzić na GPW 20 spółek

opublikowano: 19-01-2007, 20:23

Inwest Consulting spodziewa się, że w tym roku wprowadzi na parkiet warszawskiej giełdy minimum 10 spółek. W przypadku udanego przejęcia spółki IPO Doradztwo Strategiczne, liczba wprowadzonych na GPW spółek może wzrosnąć do 20 - poinformował PAP wiceprezes Inwest Consulting Paweł Śliwiński.

Inwest Consulting spodziewa się, że w tym roku wprowadzi na parkiet warszawskiej giełdy minimum 10 spółek. W przypadku udanego przejęcia spółki IPO Doradztwo Strategiczne, liczba wprowadzonych na GPW spółek może wzrosnąć do 20 - poinformował PAP wiceprezes Inwest Consulting Paweł Śliwiński.

Inwest Consulting prowadzi negocjacje w sprawie objęcia 51 proc. udziałów w spółce IPO Doradztwo Strategiczne. Negocjacje mają zostać zakończone do 28 lutego. Inwest Consulting planuje wprowadzenie spółki IPO Doradztwo Strategiczne w 2008 roku na GPW.

Spółka IPO Doradztwo Strategiczne w 2006 roku była doradcą finansowym i przygotowała prospekty emisyjne dla 6 spółek giełdowych. W pierwszym kwartale 2007 roku zostaną złożone w KNF 4 prospekty przygotowane przez tę spółkę.

Inwest Consulting ma podpisane umowy na doradztwo przy wprowadzeniu na GPW ośmiu firm. Spółki, które planują wejść na GPW za pośrednictwem Inwest Consulting to: Pozbud, Technopark2, M2M.PL, Polman, Rovita, Maxipizza, Profil Group i spółka teleinformatyczna, której nazwy nie ujawniono.

Śliwiński poinformował, że w większości przypadków będą to niewielkie emisje o wartości około 10 mln zł. Dodał, że Inwest Consulting negocjuje kilkanaście umów z podmiotami chcącymi zadebiutować w bieżącym roku na GPW.

(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane