Inwest Consulting w roli funduszu

Katarzyna Sadowska
opublikowano: 08-02-2008, 00:00

Grupa kapitałowa poznańskiej spółki w tym roku zamierza powiększyć się przynajmniej o dwa podmioty.

Grupa kapitałowa poznańskiej spółki w tym roku zamierza powiększyć się przynajmniej o dwa podmioty.

Inwest Consulting, jako spółka holdingowa, chce coraz bardziej podążać w kierunku działalności typu venture capital/private equity.

— Chcemy nabywać w spółkach udziały, które będą nam dawały możliwość ich konsolidacji. Zakładamy zaangażowanie na 2 do 5 lat — mówi Paweł Śliwiński, który od połowy stycznia kieruje Inwest Consultingiem po odejściu po wielu latach ze stanowiska Jacka Mrowickiego.

Prezes dodaje, że w tym roku chce powiększyć grupę kapitałową przynajmniej o dwie spółki, w których będzie miał ponad 50 proc. udziałów. Rynek sprzyja teraz konsolidacji, a pieniądze na nowe inwestycje Inwest Consulting zdobędzie m.in. dzięki emisji akcji, na którą zgodziło się NWZA. Spółka wyemituje 15 mln nowych akcji z prawem poboru po cenie 0,55 zł. Dzień prawa poboru przypada na 10 kwietnia. Teraz na giełdzie akcje Inwest Consulting kosztują 7,30 zł, ale wkrótce przeprowadzony będzie split w stosunku 1:2 (sąd już zarejestrował podział, spółka czeka na decyzję KDPW).

Zarząd na razie nie ujawnia, jakimi branżami interesuje się pod kątem inwestycyjnym.

— Jest jeszcze za wcześnie, żeby o tym mówić — tłumaczy Paweł Śliwiński.

Jest natomiast prawie pewne, że będą to podmioty krajowe.

— Na naszym rynku wystarczająco dużo się dzieje, a inwestowanie za granicą może być znacznie bardziej ryzykowne — tłumaczy Paweł Śliwiński.

Nic dziwnego, że nowy prezes Inwest Consulting jest ostrożny. Jego poprzednik zachwalał niezwykłą atrakcyjność umowy inwestycyjnej zawartej z ukraińskim deweloperem. Giełdowa spółka mogła zarobić na niej krocie, ale ostatecznie się wycofała. Po tym komunikacie w połowie stycznia podczas jednej sesji akcje Inwest Consulting straciły na wartości kilkanaście procent.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Sadowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu