Inwestor wzywa do pozbycia się Muska z Tesli

opublikowano: 12-09-2018, 10:23

Tesla radziłaby sobie lepiej gdyby pozbyła się Elona Muska, twierdzi Andrew Left, założyciel Citron Research, który niedawno pozwał producenta aut elektrycznych i jego prezesa zarzucając mu manipulację kursem spółki.

Left to jeden z najbardziej znanych inwestorów grających na spadek kursu Tesli. Jego zdaniem, Musk powinien oddać bieżące zarządzanie spółką w ręce innego menedżera i zająć się raczej strategią i wizją Tesli.

Zobacz więcej

Fot. twitter.com/elonmusk

Odnosząc się do pozwu o manipulację kursem Tesli przez Muska, kiedy ogłosił wycofanie spółki z giełdy, a niedługo potem wycofał się z tego pomysłu, Left powiedział, że celem prezesa Tesli było spowodowanie strat przez inwestorów stosujących „krótką sprzedaż”.

- Musk od dawna publicznie prowadzi wojnę z grającymi na spadek kursu Tesli i często wykorzystywał Twittera do drwienia i atakowania sceptyków wobec swojej spółki – powiedział Left.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, money.cnn.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu