Czytasz dzięki

Inwestor z Antyli Holenderskich wpływa do gdyńskiej stoczni

KAP
opublikowano: 15-05-2009, 00:00

Fundusz Stichting Particulier kupuje sporą część majątku Stoczni Gdynia. Chce nadal budować statki.

Fundusz Stichting Particulier kupuje sporą część majątku Stoczni Gdynia. Chce nadal budować statki.

Zakończyły się przetargi na zakup majątku Stoczni Gdynia.

— Jest jeden inwestor, który wylicytował taką część majątku, która pozwoli kontynuować produkcję statków — mówi Roma Sarzyńska-Przeciechowska, rzecznik Agencji Rozwoju Przemysłu, która prowadzi przetarg.

Chodzi o fundusz Stichting Particulier z Antyli Holenderskich, który w polską stocznię może zainwestować poprzez spółkę United International Trust.

— Czy to jest właśnie inwestor z Kataru, który miał kupić stocznię? Mówiono nam, że może występować jako firma zarejestrowana w Europie, ale na razie nie wiemy nic o korzenia nowego inwestora — mówi Marek Lewandowski, rzecznik Solidarności Stoczni Gdynia.

Aleksander Grad, minister skarbu, poinformował, że w ciągu dwóch tygodni znane będą plany nowego partnera.

— Wiemy niewiele, ale cieszymy się, że znalazł się inwestor, który będzie kontynuował produkcję na terenie stoczni. Każdy prywatny właściciel jest dla nas lepszy niż państwo — dodaje Marek Lewandowski.

Dziś natomiast ruszają przetargi na zakup aktywów Stoczni Szczecińskiej Nowa. Wśród zainteresowanych są Mostostal Chojnice i Polimex Mostostal. Obie firmy myślą jednak o dostawach konstrukcji stalowych, a nie o budowie statków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane