Inwestorze, daj się zbadać

Bankier.pl jest partnerem medialnym badania. [BANKIER.PL]
opublikowano: 23-07-2018, 22:00

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji „Ogólnopolskiego Badania Inwestorów” organizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

„Ogólnopolskie Badanie Inwestorów” jest największym badaniem w Polsce, którego celem jest stworzenie profilu inwestora indywidualnego, a także poznanie jego sposobu działania na rynku. Już po raz szesnasty polscy inwestorzy zostaną zapytani o to, jak, kiedy i w co inwestują, skąd czerpią wiedzę i na ile angażują się w życie spółek ze swojego portfela etc.

Otrzymane wyniki pozwolą nie tylko na poznanie danych demograficznych (wiek, miejsce zamieszkania czy płeć), ale przede wszystkim pokażą preferencje oraz opinie na temat rynku. Informacje te są kluczowe nie tylko z perspektywy samego Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, ale każdej instytucji, której działalność powiązana jest z rynkiem kapitałowym.

„Pierwsze półrocze 2018 r. było jednym z najgorszych w historii polskiej giełdy. Poza spółkami z branży deweloperów gier, trudno znaleźć spółki, które mogłyby dawać duże zyski. Powoli WIG zbliża się do granicy spadku o wartości 20 proc. (od wieloletniego szczytu), co jest umowną granicą początku bessy na rynku. Dlatego tak ważne jest poznanie preferencji indywidualnych inwestorów, w tym trudnym dla polskiej giełdy czasie” — czytamy w komunikacie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, organizatora badania.

Wypełnienie tegorocznej ankiety nie zajmuje więcej niż 15 minut. Ankieta jest anonimowa, jednak wśród osób, które zdecydują się pozostawić swój adres e-mail, zostaną rozlosowane nagrody: iPad oraz 100 książek o tematyce giełdowej.

Wyniki „Ogólnopolskiego Badania Inwestorów 2018” zaprezentowane zostaną na przełomie listopada i grudnia 2018 r. © Ⓟ

24,5 proc. Taki odsetek inwestorów, badanych w 2017 r., dysponował portfelem o wartości co najmniej 100 tys. zł.

0,7 proc. Tylko tylu badanych uznało, że problemem rodzimego rynku jest nadmierny wpływ polityków. Rok wcześniej odsetek sięgał 43 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bankier.pl jest partnerem medialnym badania. [BANKIER.PL]

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu