Inwestorzy coraz bardziej ufają Francji (WYKRES DNIA)

opublikowano: 26-09-2017, 12:33
aktualizacja: 26-09-2017, 12:34

Po wyborze Emmanuela Macrona na prezydenta inwestorzy coraz bardziej preferują obligacje francuskie na tle hiszpańskich.

Jednym z pierwszych projektów, jakie przygotowała administracja nowo wybranego prezydenta Emmanuela Macrona jest reforma rynku pracy. Zadanie, które do niedawna wydawało się niewykonalne, to jedynie początek ambitnego programu zmian, jakie szykują władze w Paryżu. Nowa ekipa dostała od inwestorów duży kredyt zaufania, wskazują notowania obligacji skarbowych.

Różnica w rentownościach obligacji 10-letnich Francji i Hiszpanii wzrosła do 93 punktów bazowych, choć dzięki wyjściu Hiszpanii z kryzysu zadłużeniowego spadła wcześniej z ponad 5 punktów procentowych do niewiele ponad pół punktu. Obecnie jest już najwyższa od 14 miesięcy. Dodatkowo na nadzieje wobec nowej administracji we Francji nałożyły się obawy, że Katalonia ogłosi niepodległość od Madrytu, co zwiększa ryzyko związane z inwestowaniem w Hiszpanii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Inwestorzy coraz bardziej ufają Francji (WYKRES DNIA)