Inwestorzy czekają na ważne dane zza oceanu

Mikołaj Kusiakowski DM TMS Brokers
opublikowano: 29-04-2008, 00:00

Wczorajsze zachowanie eurodolara można uznać za nieudaną próbę korekty silnych piątkowych spadków. Kurs EUR/USD oscylował w przedziale 1,5600-1,5690. W ciągu dnia europejską walutę wsparł Jean-Claude Trichet, który przedstawił zarys polityki EBC. Zwrócił on uwagę na konieczność stabilizacji cen w strefie euro.

Brak zdecydowanego kierunku na eurodolarze wynika z niepewności inwestorów co do dalszych losów gospodarki USA. Do czasu publikacji danych o PKB w USA oraz decyzji Fedu dotyczącej stóp procentowych zmiany na rynku powinny być niewielkie. Dopiero środa przyniesie większą zmienność. Część inwestorów jest przekonana, że obniżka, jakiej prawdopodobnie dokona Fed, może być ostatnią w tym cyklu. Jeżeli komunikat opublikowany przez Rezerwę Federalną potwierdzi to założenie, dolar powinien kontynuować umocnienie.

Mikołaj Kusiakowski

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mikołaj Kusiakowski DM TMS Brokers

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu