Inwestorzy czekali na decyzję EBC

Karolina Bojko-Leszczyńska EFIX DM
05-07-2012, 00:00

WALUTY

Mała zmienność na rynku walutowym jest w ostatnim czasie normą, wczoraj jednak była ona związana z amerykańskim Dniem Niepodległości. Brak sesji za oceanem i ważnych danych makro sprawił, że inwestorzy wstrzymywali się z podejmowaniem decyzji. Rynki czekały na wyniki dzisiejszego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego i Banku Anglii.

Złoty tracił wczoraj na wartości zarówno względem euro, jak i dolara. Ostatnia doba przyniosła ponowny test zanotowanych w czerwcu minimów na notowaniach USD/ PLN i odbicie od tych wsparć. Sytuacja techniczna tej pary pozostaje zatem niezmieniona. Cały czas czekamy albo na zejście kursu poniżej okolic 3,32 (dokładnie 3,3171), co byłoby sygnałem do kontynuacji średnioterminowej sekwencji spadkowej, albo na wzrost powyżej 3,49 zł, co sugerowałoby jej zakończenie.

Oczekiwana dziś obniżka stóp procentowych w strefie euro niewiele zmienia sytuację na notowaniach pary EUR/PLN. Kurs nadal pozostaje poniżej poziomu czerwcowych minimów. Przebicie tego wsparcia, a także przebiegającej poniżej średnioterminowej linii trendu zbiegającej się z 61,8-procentowym zniesieniem trzymiesięcznych zwyżek od marca do maja dało sygnał kontynuacji scenariusza spadkowego. Jego zanegowaniem byłby dopiero wzrost powyżej okolic 4,30 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska EFIX DM

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Inwestorzy czekali na decyzję EBC