Czytasz dzięki

Inwestorzy dają nawet 50 proc. więcej za akcje Ant na „szarym” rynku

opublikowano: 02-11-2020, 14:41

Instytucjonalni inwestorzy kupują na „szarym” rynku w Hongkongu akcje Ant Group za nawet 50 proc. więcej niż wynosi ich cena w IPO. To może zapowiadać duży wzrost podczas czwartkowego debiutu giełdowego właściciela Alipay.

Na „szarym” rynku inwestorzy instytucjonalni byli gotowi płacić w poniedziałek za akcję Ant nawet 120 HKD, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg. Cena w pierwotnej ofercie publicznej wynosiła 80 HKD. Inwestorzy indywidualni będą mogli składać na "szarym" rynku oferty kupna akcji chińskiego fintechu dzień przed debiutem, czyli w środę.

Ant Financial
fot. Bloomberg

- To niesamowite: największe IPO w historii, wycenione po maksymalnej cenie widełek, a teraz tak duża premia na szarym rynku – powiedział Gary Dugan, prezes Global CIO Office w Singapurze. – To nadzwyczajne biorąc pod uwagę w jakich czasach się dzieje. Pokazuje, jak bardzo Azja jest już odrębna od USA – dodał.

IPO Ant Group jest rekordowe. Spółka pozyska z równoległej sprzedaży akcji na giełdach w Hongkongu i Szanghaju 34,5 mld USD. Wartość oferty może jeszcze wzrosnąć o 5,17 mld USD jeśli wykorzystana zostanie opcja sprzedaży dodatkowych akcji. To prawdopodobne, bo zgłoszony popyt sięgał 3 bln USD, a inwestorzy nie mogli kupić tyle akcji ile chcieli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane