Inwestorzy doceniają MNI

Robert Kurowski
opublikowano: 12-12-2005, 00:00

Rynek widzi poprawę sytuacji operacyjnej i finansowej spółki, czego dowodem jest wybicie w górę z dwuletniej formacji trendu bocznego. Sygnałem zmiany tendencji był wzrost powyżej 4,60 zł, a tempo zwyżki dość znaczne, o czym świadczy zasięg pierwszej świecy po wybiciu.

Dotychczasowy zakres wahań był dość wąski. Kurs poruszał się w ostatnich trzech miesiącach w kanale o rozpiętości około 10 proc. Po wybiciu nastąpiła konsolidacja w strefie 5,6–5 zł, w której dużego znaczenia nabiera opór powyżej 5,4 zł. Mimo to wydaje się przesądzone, że pod względem technicznym walor znajduje się obecnie na nowym pułapie notowań, a powrót do poziomu poniżej 4,6 zł jest mało prawdopodobny. Wydaje się, że dla trendu decydujące będzie to, jak rozwinie się sytuacja finansowa spółki w IV kwartale, bowiem wyni- ki zgodne z ambitnymi prognozami powinny pchnąć kurs jeszcze wyżej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Inwestorzy doceniają MNI