Inwestorzy dostaną 90 mln EUR

Małgorzata Grzegorczyk
10-08-2010, 06:32

Tym razem nie będzie zasady kto pierwszy, ten lepszy dla firm ubiegających się o wsparcie na budowę fabryk.

W lipcu "PB" informował, że skończyły się pieniądze na działania 4.5.1 i 4.5.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, czyli wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki z sektora produkcyjnego i usługowego.

— Najprawdopodobniej będziemy mieli 90 mln EUR na jeszcze jeden nabór. Trwają ustalenia z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego. Kolejną rundę moglibyśmy ogłosić we wrześniu lub październiku — mówi Rafał Baniak, wiceminister gospodarki.

— Przedsiębiorcy z niecierpliwością oczekują na decyzje w sprawie naboru — podkreśla Magdalena Burnat-Mikosz, partner w Deloitte.

Choć kwota jest wyższa, niż na to początkowo wyglądało (była mowa o 90 mln zł), istnieje niebezpieczeństwo, że w przypadku zgłoszenia dużych projektów pieniądze wyczerpią się w ciągu kilku dni. Ministerstwo Gospodarki chce tego uniknąć.

— Niewykluczone, że ogłosimy nabór dłuższy, np. od 1 października do końca miesiąca, i ustalimy kryterium przesądzające o przyznaniu grantu, np. liczba miejsc pracy czy wartość inwestycji — zapowiada wiceminister Baniak.

Więcej we wtorkowym "Pulsie Biznesu"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Inwestorzy dostaną 90 mln EUR