Inwestorzy już objęli część oferty

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 29-04-2005, 00:00

Mimo kiepskiej koniunktury inwestorzy zapisują się na akcje. W grę wchodzi nawet redukcja.

Piątek jest ostatnim dniem, w którym można się zapisywać na nowe akcje Macrosoftu, warszawskiej firmy informatycznej. Oferta opiewa na 170 tys. szt. po 22,2 zł.

Głównie dla drobnych

— Z informacji naszych i obsługującego nas biura maklerskiego wynika, że część akcji została już objęta zapisami — mówi Sławomir Kosz, prezes Macrosoftu.

Oferta jest maleńka jak na polskie standardy (3,8 mln zł), dlatego spółka kierowała ją głównie do małych graczy. Prezes prowadził jednak także rozmowy o udziale w emisji z dwoma funduszami. Jak twierdzi, decyzje nie zapadły, ale tacy inwestorzy zapisują się na akcje w ostatnim dniu subskrypcji.

— Moim zdaniem, nie będzie problemu z objęciem całej emisji. Może nawet dojść do redukcji, choć niezbyt dużej — uważa Sławomir Kosz.

Zaraz po emisji Macrosoft chce wypłacić 1,27 mln zł dywidendy na akcję, decyzję podejmie walne 4 maja. To może nieco dziwić. Prezes wyjaśnia jednak, że wypłata dla akcjonariuszy to element długofalowej strategii i doszłoby do tego niezależnie od emisji. Spółka miałaby na ten cel pieniądze.

Pakiety na sprzedaż

Akcjonariuszami Macrosoftu są głównie osoby fizyczne. Zdaniem prezesa, są one gotowe odsprzedać część swoich pakietów, gdyby jakiś poważny inwestor chciał od razu kupić większą liczbę akcji.

— Taka transakcja jest rozważana w przypadku dobrej oferty — dodaje Sławomir Kosz.

Grupa Macrosoftu miała w 2004 r. 33,2 mln zł sprzedaży, zarobiła 3,3 mln zł. Analitycy na ten rok prognozują 4,1-4,4 mln zł zysku. Prezes uważa te analizy za rzetelne i nie widzi powodu do publikacji własnych prognoz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Inwestorzy już objęli część oferty