Inwestorzy kupią wszystkie akcje

Mariusz Zielke
opublikowano: 24-10-2003, 00:00

Ster-Projekt bez problemów sprzeda wszystkie akcje nowej emisji i uzyska 85 mln zł na akwizycje. Dziś koniec zapisów.

Dziś kończy się subskrypcja ponad 5,6 mln akcji Ster-Projektu, integratora informatycznego. Z ich sprzedaży spółka chce uzyskać 85 mln zł. Cena akcji została ustalona na 15 zł, czyli o ponad 2 zł mniej niż wycenia się walory tej spółki na rynku. Nic dziwnego, że spółka nie obawiała się niepowodzenia emisji. Według nieoficjalnych informacji ,,PB”, już wczoraj było wiadomo, że inwestorzy zapisali się na wszystkie akcje. Także analitycy są spokojni o powodzenie emisji.

— Akcje oferowane są po atrakcyjnej cenie. Ponadto spółka przedstawiła sensowny plan zainwestowania tych środków —uważa Michał Janik, analityk BDM PKO BP.

Jego zdaniem, dobrym ruchem Ster-Projektu jest kupno od Grupy Onet firmy DrQ za 36 mln zł, zajmującej się produkcją oprogramowania.

— Zespół programistów uzupełni ofertę Ster-Projektu. Spółka dzięki temu będzie mogła rozwijać swoją ofertę usługową, co powinno wpłynąć na poprawę struktury przychodów i rentowności — uważa analityk BDM PKO.

Poza DrQ, Ster-Projekt chce jeszcze w 2003 r. kupić dwie mniejsze firmy specjalizujące się w nowoczesnych technologiach za 15-20 mln zł. Pozostałe środki pójdą na rozwój produktów i zasilenie kapitału obrotowego.

— Wyższy poziom kapitału obrotowego jest niezbędny do realizacji dużych projektów — tłumaczył przed emisją Piotr Smólski, prezes Ster-Projektu.

Ambicje firmy idą dalej. Spółka chce przeskoczyć wielkością Computerland, drugiego na rynku integratora. Ale nie samotnie. Według nieoficjalnych informacji, Ster-Projekt myśli o połączeniu sił z Emaxem, innym prężnie rozwijającym się giełdowym integratorem.

Ster-Projekt miał w 2002 r. 330 mln zł przychodów, w 2003 r. mają one wynieść 375 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Inwestorzy kupią wszystkie akcje