Inwestorzy kupują wizję Zbigniewa Jakubasa

ANP
opublikowano: 26-10-2007, 00:00

Rynek pozytywnie zareagował na plany biznesmena. Budowa metra może okazać się strzałem w dziesiątkę — mówią analitycy.

Rynek pozytywnie zareagował na plany biznesmena. Budowa metra może okazać się strzałem w dziesiątkę — mówią analitycy.

Na półmetku czwartkowej sesji na GPW jedną z największych stóp zwrotu (+9 proc.) mógł się pochwalić Energopol-Południe, dla którego Zbigniew Jakubas ma ambitny plan. Chodzi o budowę metra w Warszawie do spółki z Chińczykami. Na łamach czwartkowego „Pulsu Biznesu” giełdowy inwestor (znaczący akcjonariusz Mennicy, Optimusa i Polnej), odkrył karty: Energopol, w którym kontroluje prawie 22,5 proc. kapitału, rozmawia z jedną z największych chińskich firm budowlanych. Chcą razem budować drugą nitkę metra w stolicy.

— Już teraz chińscy menedżerowie szukają nowych rynków zbytu dla chińskich pracowników, ponieważ wkrótce w Państwie Środka skończą się inwestycje związane z organizacją olimpiady w Pekinie 2008 r. Poza tym chińskie ekipy są bardziej predysponowane do dużych przedsięwzięć, jak budowa metra, i potrafią realizować inwestycje w krótkim czasie — komentuje Michał Sztabler, analityk DM PKO BP.

Jego zdaniem, jedyną przeszkodą w realizacji planu biznesmena może być biurokracja miasta Warszawy.

— Może okazać się tak, że będzie to kolejny projekt, który skończy się na etapie rozważań — dodaje analityk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy