Inwestorzy liczą na cięcie stóp o 50 pkt.

Marek Wołos
opublikowano: 24-11-2008, 00:00

W minionym tygodniu widać było coraz mniejsze zależności międzyrynkowe. Znaczne spadki na amerykańskich giełdach nie powodowały osłabienia złotego ani silnego wzrostu dolara. Kurs amerykańskiej waluty na rynkach międzynarodowych ustabilizował się w dość wąskich widełkach.

Złoty, na skutek niskiej płynności rynku, podlegał dużym zmianom, ale w ograniczonym przedziale. Kurs euro wahał się przeważnie od 3,79 do 3,86 zł. Przed zbliżającym się posiedzeniem RPP rosną oczekiwania na obniżkę stóp procentowych. Pojawiają się spekulacje, że stopy spadną o 50 pkt. Ta informacja zachęciła ostatnio inwestorów do zakupu krótkoterminowych obligacji. Gdyby doszło do obniżki, ich ceny znacząco wzrosną. Cięcie stóp doprowadzi do dużych zmian na rynku złotego. Najpierw złoty może tracić na wartości, później sytuacja powinna powoli się poprawiać.

Marek Wołos

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy