Inwestorzy mocno wyprzedają miedź i inne metale bazowe

  • PAP
opublikowano: 11-10-2018, 08:47

Miedź na giełdzie metali LME w Londynie mocno tanieje, podobnie jak inne metale bazowe. Miedź w dostawach 3-miesięcznych na LME kosztowała po otwarciu handlu 6.176,50 USD za tonę, po zniżce o 1,0 proc., ale teraz metal traci już 1,6 proc. - podają maklerzy.

Inwestorzy pozbywają się też innych metali przemysłowych na LME: cynk zniżkuje o 1,5 proc., nikiel traci 0,8 proc., a ołów tanieje o 1,3 proc.

Na giełdzie metali w Szanghaju miedź staniała o 1,7 proc., cynk stracił 1,4 proc., a nikiel zniżkował o 2,1 proc.

Na rynkach rosną obawy o perspektywy dla chińskiej gospodarki, rynków akcji i walut, bo "rozgrzewa się" wojna handlowa USA-Chiny.

"Metale przemysłowe tanieją w związku z niepokojem, że wojna handlowa USA-Chiny będzie miała negatywny wpływ na konsumpcję" - piszą w nocie analitycy Commonwealth Bank of Australia.

"Inwestorzy próbują ustalić czy mamy do czynienia z awersją do ryzyka, czy też jest to początek ogromnej korekty" - mówi Stephen Innes, szef handlu w regionie Azji i Pacyfiku w Oanda Corp. w Singapurze.

Podczas poprzedniej sesji na LME w Londynie miedź straciła 53 USD, do 6.239,00 USD za tonę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu