Inwestorzy na GPW mogą kontynuować realizację zysków

(Artur Szymański)
opublikowano: 21-02-2005, 09:35

Nieco wyższy od prognoz analityków zysk Pekao SA raczej nie uchroni rynku od spadku na otwarciu poniedziałkowej sesji. Dodatkowo dziś nie ma sesji w USA, a to powinno wpłynąć na zmniejszenie zainteresowania handlem akcjami, zarówno w Eurolandzie jak i na GPW.

Nieco wyższy od prognoz analityków zysk Pekao SA raczej nie uchroni rynku od spadku na otwarciu poniedziałkowej sesji. Dodatkowo dziś nie ma sesji w USA, a to powinno wpłynąć na zmniejszenie zainteresowania handlem akcjami, zarówno w Eurolandzie jak i na GPW.

Początek nowego tygodnia przyniesie zapewne kontynuację realizacji zysków zainicjowaną w końcówce piątkowej sesji. Wsparciem dla WIG20 będzie czwartkowa luka hossy 2028-33 pkt. Dopóki nie zostanie zamknięta, dopóty można śmiało mówić o rynku byka pomimo realizacji zysków.

Przed sesją wyniki ubiegłego kwartału opublikował Pekao SA. Są nieco lepsze od prognoz analityków (około 315 mln zł), bo na czysto bank zarobił 340 mln zł. Nie jest to jednak na tyle duża różnica, by ustawiła cały rynek. Wydaje się, że wydarzenia potoczą się zgodnie z własnym rytmem i Pekao w niewielkim stopniu na nie wpłynie.

Na piątkowej sesji ujawniła się spora podaż. Obroty po raz trzeci z rzędu przekroczyły wartość 1 mld zł. Ostatnie półtorej godziny przyniosły realizację zysków osiągniętych w pierwszej fazie notowań. Było co konsumować, bo indeks blue chipów w ciągu dnia podskoczył do poziomu 2085 pkt. Na zamknięciu sesji WIG20 wrócił jednak do poziomu poprzedniego dnia. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane