Inwestorzy na GPW pogrążeni w marazmie

(Artur Szymański)
opublikowano: 21-01-2005, 11:50

Na rynku nic się nie dzieje. Handlu prawie że nie ma. Obroty po 90 minutach sesji są żenująco niskie, na całym rynku raptem 70 mln zł. Wczoraj o tej porze przekraczały 300 mln zł. Dla kupujących brak aktywności jest jednak korzystny.

Na rynku nic się nie dzieje. Handlu prawie że nie ma. Obroty po 90 minutach sesji są żenująco niskie, na całym rynku raptem 70 mln zł. Wczoraj o tej porze przekraczały 300 mln zł. Dla kupujących brak aktywności jest jednak korzystny.

Po serii niezbyt pomyślnych wiadomości można się było obawiać spadku na początku sesji. I tak jest, tyle że po pierwsze – jest on bardzo niewielki, a po drugie – przy tak niskich obrotach w każdej chwili może dojść do odbicia.

Sęk w tym, że równie dobrze rynek może pójść w dół. Przy niemal zerowym handlu nie sposób przewidzieć co się stanie. Najlepiej zachować więc spokój i cierpliwie czekać na rozwój wydarzeń. Zamiast starać się wyprzedzać wydarzenia, lepiej po prostu na nie reagować.

Wspomniane złe wiadomości to wczorajsze kiepskie dane o krajowej produkcji przemysłowej w grudniu oraz spore spadki na giełdach USA. Te ostatnie bardziej wpływają na giełdy zachodnioeuropejski, gdzie notowane są spadki, ale nieduże.

Zgodnie z oczekiwaniami, słabnie kurs PKN Orlen. Jukos wstrzymał dostawy ropy do płockiej rafinerii, a dostarczał jej aż 40 proc. Zarząd PKN-u uspokaja, że nie wpłynie to na produkcję paliw, bo kupuje ropę z innych źródeł. Tak czy siak, ziarno niepewności zostało zasiane. Notowania spadają o ponad 1 proc. przy około 30-mln obrocie.

Kiepsko nadal sprawuje się PKO BP. Do wczorajszego spadku o 1,5 proc. dziś inwestorzy dorzucają ponad 1-proc. „minus”. Nie pomaga też Pekao, ale tu obrotów prawie że nie ma. Spadki starają się równoważyć KGHM, Softbank, BRE i BPH, ale kuleją obroty. Neutralność zachowuje Telekomunikacja Polska. AS

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane