Inwestorzy na rynku złotego dmuchają na zimne

Joanna Pluta
15-09-2009, 00:00

Początek dnia przyniósł silne osłabienie polskiej waluty, na fali którego kurs EUR/PLN zwyżkował chwilowo do 4,2400. Notowania euro przebiły tym samym górne ograniczenie kanału wahań 4,0700-4,2200, w którym kurs EUR/PLN poruszał się od początku sierpnia, co pokazało rynkową siłę sprzedających. Wartość polskiej waluty pociągnęło w dół pogorszenie nastrojów i zniżki na azjatyckich i europejskich parkietach oraz nocny spadek eurodolara w okolice 1,4500. Ponieważ za osłabieniem złotego nie stały czynniki fundamentalne, wkrótce obserwowaliśmy odreagowanie, a kurs EUR/PLN zszedł z powrotem poniżej 4,2.

Sesja pokazała, iż sytuacja na rynku złotego nie jest stabilna, a inwestorzy zaniepokojeni sytuacją budżetową w całym regionie są ostrożni i gwałtownie reagują na pogorszenie nastrojów na światowych giełdach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Inwestorzy na rynku złotego dmuchają na zimne