Inwestorzy nadal czekają

Anna Borys
opublikowano: 11-10-2006, 00:00

We wtorek na rynku obligacji praktycznie nic się nie zmieniło. Aktywność inwestorów nadal była bardzo mała, a ceny papierów niewiele się zmieniły. Przed południem, wraz z umocnieniem złotego, polskie obligacje zdrożały. Pod koniec dnia rentowności wróciły jednak do poziomów z otwarcia.

Polityka nadal ma główny wpływ na wydarzenia na rynku papierów skarbowych. W niejasnej sytuacji politycznej inwestorzy zagraniczni wstrzymują się od handlu. Konkretny trend może zostać ustalony w kolejnych dniach. Dziś odbędzie się aukcja dziesięcioletnich papierów. Powinna ona pokazać, jaki jest obecnie popyt na papiery. W piątek GUS poda dane o inflacji. Jeśli roczna zmiana przewyższy 1,8 proc., jest duża szansa, że gracze zaczną sprzedawać obligacje. Inwestorzy czekają też na rozstrzygnięcia polityczne, które zapadną w tym tygodniu.

O godzinie 15.20 rentowność dwuletnich papierów skarbowych wyniosła 4,86 proc., wobec 4,84 proc. w poniedziałek, a pięcioletnich wzrosła do 5,29 proc. z 5,28 proc. Dochodowość dziesięcioletnich wyniosła 5,45 proc., bez zmian od początku tygodnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Borys

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu