Inwestorzy omijają Polskę

Anna Borys
opublikowano: 03-10-2006, 00:00

Tydzień na rynku papierów skarbowych rozpoczął się bardzo spokojnie. Przy niskich obrotach rentowności wahały się w wąskim zakresie. Aktywność graczy zagranicznych zdecydowanie spadła. Do inwestowania zniechęca wciąż niepewna sytuacja polityczna.

Czy dojdzie do wcześniejszych wyborów, dowiemy się dopiero w przyszłym tygodniu, na pierwszym posiedzeniu parlamentu po wybuchu afery taśmowej. Rozwiązanie Sejmu nie powinno zaszkodzić wycenie obligacji w dłuższej perspektywie. Jednak możemy spodziewać się krótkich spadków, których obawiają się gracze. Nic dziwnego, że zagraniczni gracze nie chcą obecnie inwestować w Polsce. Pozostałe rynki naszego regionu też nie cieszą się powodzeniem. To rezultat napiętej sytuacji politycznej na Węgrzech.

O godzinie 15.30 rentowność dwuletnich papierów skarbowych spadła do 4,85 proc., z 4,90 proc. w piątek. Dochodowość pięcioletnich obligacji wyniosła 5,39 proc., wobec z 5,38 proc., a dziesięcioletnich spadła z 5,49 do 5,48 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Borys

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Inwestorzy omijają Polskę