Inwestorzy podchodzą do dolara jak do akcji

Marcin R. Kiepas
07-04-2008, 00:00

Czwartkowe posiedzenia europejskich (ECB) i brytyjskich (BoE) władz monetarnych to najważniejsze wydarzenia tygodnia. Rynek spodziewa się, że główna stopa procentowa w strefie euro pozostanie bez zmian (4 proc.), Bank Anglii prawdopodobnie obniży koszt pieniądza o 25 pkt baz., sprowadzając go do 5 proc. Do tego zestawu można jeszcze dodać wtorkową publikację protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC czy piątkowy indeks nastroju Uniwersytetu Michigan. Te wydarzenia wywrą główny wpływ na notowania walut na świecie, zwłaszcza EUR/USD.

Obserwując zachowanie tej pary w ubiegłym tygodniu i brak klasycznej reakcji na fatalne dane z amerykańskiego rynku pracy, można odnieść wrażenie, że na foreksie adaptowane są zachowania charakterystyczne ostatnio dla rynków akcji. Inwestorzy reagują tylko na impulsy korzystne dla giełd i dolara, a ignorują inne. Może to oznaczać zmianę nastrojów i początek średnioterminowej korekty spadkowej notowań EUR/USD.

Marcin R. Kiepas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Inwestorzy podchodzą do dolara jak do akcji