Inwestorzy powoli przygotowują się do świąt

Marcin Ciechoński
opublikowano: 23-12-2009, 00:00

Wtorkowa sesja na rynku złotego była kontynuacją spokojnej atmosfery z poniedziałku. Inwestorzy przed świętami wstrzymywali się z większymi transakcjami. Należy jednak zwrócić uwagę, że przez ostatnie dwa tygodnie złoty niemal codziennie osłabiał się. Brak jakiegokolwiek odreagowania może świadczyć o tym, że to jeszcze nie koniec korekty i rodzima waluta może po świątecznej przerwie ponownie tracić.

Dla inwestorów ważnymi poziomami są: 4,23 na parze EUR/PLN i 2,95 na parze USD/PLN. Jeśli kolejne sesje przyniosą wzrost powyżej tych wartości, to należy liczyć się z przyśpieszeniem spadku. Takiemu scenariuszowi sprzyja dalsza przecena surowców. Również umocnienie dolara w stosunku do euro najczęściej przekłada się na osłabienie krajowej waluty. Jedynym pozytywnym sygnałem są giełdy, które znajdują się w okolicach tegorocznych szczytów.

Marcin Ciechoński

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Ciechoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane