Inwestorzy pozwolili sobie na trochę oddechu

Joanna Pluta
opublikowano: 17-09-2009, 00:00

Za nami spokojna sesja. Notowania EUR/PLN poruszały się w przedziale 4,1350- -4,1550. Powód? Konsolidacja na rynku eurodolara, który po przebiciu 1,4600, nie wykazywał większej zmienności. Inwestorzy nie zareagowali na dane, jakie napłynęły na rynek. Bez wpływu na eurodolara pozostał lepszy od oczekiwań odczyt dynamiki produkcji przemysłowej w USA i amerykańskiego indeksu CPI, który wskazał na zmniejszającą się presję deflacyjną za oceanem. Wygląda na to, że inwestorzy pozwolili sobie na "chwilę oddechu" przed atakiem na 1,4700, który może nastąpić już pod koniec tygodnia.

Dziś na rynek napłynie sporo danych makroekonomicznych, jutrzejszy kalendarz publikacji będzie natomiast dość ubogi. Jeśli więc eurodolar dziś nie wykorzysta szansy do większego ruchu, do końca tygodnia powinniśmy obserwować konsolidację w okolicach 1,4700.

Joanna Pluta

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu