Inwestorzy przesadzili z oczekiwaniami. Kurs nurkuje

opublikowano: 16-08-2018, 10:39

Notowania producenta gier - spółki CreativeForge Games - mocno spadają po premierze gry "Phantom Doctrine". W dół idzie też kurs głównego akcjonariusza - giełdowego PlayWaya.

Gra debiutowała na platformie PS4 i w wersji na PC 14 sierpnia. Obecnie wersja gry na komputery PC w agregującym recenzje serwisie Metacritic ma 79 punktów na 100 możliwych. Spośród 12 branżowych recenzji 8 uznano za pozytywne, a 5 za mieszane. Rozrzut w ocenach jest jednak spory – np. IGN ocenił grę na 7,4/10, GameSpot na 9/10, PC Gamer na 62/100, a Strategy Gamer na 5/5. W serwisie Steam dostępnych jest natomiast blisko 300 opinii samych graczy, z czego za pozytywne uznać można 62 proc.

Jak podała spółka, gra już w dniu premiery udostępniana była w wersji na konsolę PS4 z pierwszym zestawem usprawnień i poprawek, tzw. day one patch. 

Ten zestaw informacji nie został przyjęty dobrze przez inwestorów giełdowych, którzy w ostatnich tygodniach pompowali notowania spółki, dzięki czemu jej kapitalizacja przekroczyła w pewnym momencie 140 mln zł. Dziś kurs spada o ponad jedną piątą.

 

Równolegle wyraźnie tanieją też akcje PlayWaya, który ma ponad 47 proc. akcji CFG. 

Niezbyt udana premiera gry w rodzinie PlayWaya to drugi tego typu przypadek w ostatnich tygodniach, po klapie "Agony". Więcej...

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu