Inwestorzy przypomnieli sobie o Odlewniach

ASZ
opublikowano: 17-10-2007, 16:03

Dopiero w drugiej połowie środowej sesji ożywił się handel akcjami Odlewni Polskich. Kurs skoczył o 6 proc., mając uzasadnienie w  podpisanych umowach handlowych.

Przed sesją starachowicka firma poinformowała o podpisaniu 16 października dwóch kontraktów z niemieckim zleceniodawcą. Przedmiotem umów są obróbka stali żelbetowej i usługi spawalniczo-ślusarskich w fabryce na terenie Niemiec.

Za wykonane prace Odlewnie zainkasują łącznie 486,3 tys. euro, czyli 1,8 mln zł. Umowy będą realizowane od października do września 2008 r. Chociaż kontrakty nie spełniają kryteriów umów znaczących, mogą przyczynić się do wyrwania notowań spółki z marazmu.

Od początku października kurs Odlewni niemal się nie zmienia, notowania tkwią w konsolidacji między poziomami 8,10 a 8,50 zł. Dziś kurs poszedł w górę do 8,80 zł, ale to jeszcze o niczym nie przesądza. Akcjonariuszom liczącym na zarobek do szczęścia potrzebne będzie zamknięcie notowań powyżej górnej granicy konsolidacji. Przydałoby się też potwierdzić wybicie w kolejnych dniach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Inwestorzy przypomnieli sobie o Odlewniach