Inwestorzy pytają, Fon odpowiada

ANP
opublikowano: 10-07-2009, 00:00

Stowarzyszenie ma wątpliwości co do planowanej współpracy Fonu z amerykańską firmą. Zarząd uspokaja.

Stowarzyszenie ma wątpliwości co do planowanej współpracy Fonu z amerykańską firmą. Zarząd uspokaja.

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) wysłało do zarządu spółki Fon list z prośbą o odpowiedź na pytania dotyczące głównie informacji z raportu firmy z minionego wtorku. Władze Fonu, napisały w nim m. in., że rolą spółki jest pozyskanie kapitału na przedsięwzięcia w branży ochrony środowiska, w które chce wejść z partnerem amerykańskim Lemna International i spółką Investment Friends Mariusza Patrowicza. Po komunikacie akcje Fon drożały.

— Mamy wątpliwości, czy tego typu informacje ze względu na ich bardzo ogólny charakter, powinny być w ogóle przekazywane w formie raportu bieżącego. Kurs spółki zachował się spekulacyjnie. Zgłaszają się do nas akcjonariusze zaniepokojeni brakiem konkretnych informacji dotyczących planów firmy — mówi Paweł Wielgus, specjalista ds. interwencji i analiz w SII.

SII pyta m.in. o powód wybrania Fonu przez Lemnę do realizacji projektów ekologicznych, o sposób i termin pozyskania przez Fon kapitału do inwestycji i zapewnienia inwestora finansowego.

— Fon wybrano, bo jest medialnie pozytywnie odbierany przez rynek i ponieważ partnerem spółki jest Investment Friends Mariusza Patrowicza. Budowę centrów chcemy rozpocząć w 2010 r., więc inwestora chcemy pozyskać jeszcze w tym — odpowiada Piotr Żołyński, prezes Fonu.

Według szacunków Fon, przychody z łącznej działalności ekologicznej w pierwszym roku funkcjonowania projektów (w 2011 r.) powinny wynieść 8,75 mln EUR, a zyski 5,93 mln EUR. SII zastanawia wysoka rentowność. Pyta o plany ewentualnej emisji obligacji jako źródła finansowania i możliwość objęcie nowych akcji przez Lemna.

— Rentowność kontraktów to wynik biznesplanu przedstawionego przez Amerykanów. Skłaniamy się ku obligacjom. Rozważamy kilka wariantów, nie wykluczamy też emisji. Szczegółowo na pytania SII odpowiemy wkrótce — dodaje Piotr Żołyński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Inwestorzy pytają, Fon odpowiada