Inwestorzy sprzedają akcje spółek TMT

Marek Druś, Paweł Kubisiak
opublikowano: 06-02-2002, 00:00

Na europejskich giełdach dominowały spadki. W dół poszła cena papierów telekomów. Rosną obawy o możliwość skutecznego zmniejszania przez spółki zadłużenia.

W dół poszybowały ceny akcji m.in. Vodafone, największego operatora telefonii komórkowej na świecie, oraz Alcatela, jednego z największych europejskich producentów sprzętu telekomunikacyjnego.

Na giełdzie w Helsinkach spadł kurs największego lokalnego telekomu, Sonery. Spółce nie udało się do końca ubiegłego roku zmniejszyć zadłużenia o planowaną wielkość.

W branży medialnej spadła cena papierów Vivendi Universal, EMI, który zredukował prognozę zysku rocznego, oraz ProSieben Sat1 Media.

W górę poszły ceny papierów spółek użyteczności publicznej, producentów leków i żywności. Inwestorzy liczą, że choć zyski przez nie osiągane nie rosną zbyt dynamicznie, są bardziej pewne niż spółek technologicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Paweł Kubisiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Inwestorzy sprzedają akcje spółek TMT