Inwestorzy uwierzyli w domowe badania bezdechu

AR
aktualizacja: 02-03-2017, 12:31

Polski start-up telemedyczny – Infoscan – pozyskał na NewConnect 1,87 mln zł.

 Jak wynika z komunikatu prasowego spółki w ramach oferty prywatnej na NewConnect jej akcje kupiło kilkanaście podmiotów – głównie inwestorzy indywidualni oraz dwa fundusze inwestycyjne. Cena za jeden walor wynosiła 1 PLN.

Infoscan jest producentem urządzenia oraz systemu telemedycznego do domowych badań bezdechu sennego. Pieniądze od inwestorów mają mu pomóc wprowadzić flagowy produkt na amerykański rynek. Aby to było możliwe konieczne jest przeprowadzenie kosztownych badań w celu uzyskania certyfikatu FDA (Food and Drug Administration) oraz dostosowanie systemu telemedycznego spółki do warunków amerykańskich.

– Uzyskanie certyfikacji FDA jest w tym momencie naszym priorytetem. Pozwoli nam ona wejść z naszym produktem do USA, gdzie rynek telemedyczny jest największy na świecie. Bezdech senny w Stanach Zjednoczonych jest schorzeniem, któremu poświęca się dużo uwagi. Rocznie na rynku amerykańskim przeprowadzanych jest 4 mln badań, podczas gdy w Polsce jest to zaledwie kilkanaście tysięcy –  komentuje Jacek Gnich, prezes Infoscan.

Jacek Gnich podkreśla, że problem bezdechu sennego zauważyli najwięksi amerykańscy ubezpieczyciele, którzy chętnie refundują badania w warunkach domowych, ponieważ ich koszty są mniejsze niż koszty tradycyjnych badań ambulatoryjnych. 

Oferowane przez spółkę Infoscan urządzenie MED Recorder oraz system telemedyczny MEDium24 pozwalają pacjentowi z podejrzeniem bezdechu sennego wykonać niezbędne badanie w warunkach domowych bez bezpośredniej ingerencji lekarza oraz pobytu w szpitalnych placówkach. Urządzenie rejestruje podczas snu m.in. przepływ krwi, przepływ powietrza przez usta i nos oraz tętno.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Inwestorzy uwierzyli w domowe badania bezdechu