Inwestorzy w Europie na razie mają dość

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 19-04-2007, 00:00

Słabe raporty kilku amerykańskich spółek i chęć do realizacji zysków osłabiły w środę europejskie indeksy. Według analityków FactSet Research Systems, w tym roku dynamika wzrostu zysku spółek z indeksu Stoxx600 spadnie do 5,6 proc. z 14,6 proc. w 2006 r.

Nie najlepiej radziła sobie fińska Nokia, która współpracuje z amerykańskim Yahoo. Internetowy gigant zza oceanu nie osiągnął najlepszych rezultatów po wdrożeniu nowego programu reklamowego. Spadały kwotowania Atosa, dostawcy sprzętu komputerowego na igrzyska w Pekinie. Analitycy Citigroup obniżyli rekomendację z „trzymaj” do „sprzedaj”. Rósł za to do rekordowego poziomu kurs papierów niemieckiego Adidasa. „Financial Times Deutschland” napisał, że fundusz Apax Partners Worldwide szykuje ofertę kupna 25 proc. akcji spółki. Drożały walory Roche Holding, producenta leków. Zysk spółki w I kwartale wzrósł o 16 proc., do 9,45 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu