Inwestorzy w USA czekają na sezon wyników

Marek Druś
opublikowano: 09-10-2007, 00:00

Pierwsza sesja po piątkowych rekordach na giełdach w USA zakończyła się umiarkowanymi zmianami indeksów. Handel był mniejszy niż zwykle z powodu Dnia Kolumba. Inwestorzy nie kwapili się do otwierania pozycji, oczekując na rozpoczęcie sezonu wyników kwartalnych.

Przez prawie całą sesję taniały akcje Alcoa — spółki, która tradycyjnie jako pierwszy wśród blue chipów przedstawi we wtorek wyniki kwartalne. Staniały także mocno akcje Ryder Systems. Specjalizująca się w leasingu ciężarówek spółka obniżyła prognozę zysku i jej kurs ustanowił w poniedziałek 12-miesięczne minimum.

Spadek notowań ropy i obniżenie rekomendacji spowodowało przecenę akcji Occidental Petroleum, czwartej amerykańskiej spółki branży naftowej. Lepsze nastroje panowały na rynku technologicznym. Kurs Google po raz pierwszy przekroczył granicę 600 USD. Poza wynikami spółek na nastroje inwestorów może wpłynąć publikacja we wtorek zapisu dyskusji podczas wrześniowego posiedzenia FOMC (komitetu sterującego polityką monetarną USA), zakończonego obniżką stóp o 50 pkt baz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu