Inwestorzy wybiórczo podchodzą do spółek

Adrian Boczkowski
opublikowano: 11-01-2010, 00:00

Na NewConnect widzieliśmy już przeprowadzki na główny parkiet (MW Trade, Centrum Klima), bankructwo (Perfect Line), liczne emisje pierwotne i wtórne, a także połączenie ze spółką giełdową (Inwest Connect z Inwest Consulting, dziś InvestCon Group) czy przejęcia spółek niepublicznych. Teraz lista ta powiększyła się o przejęcie przez inkorporację, w wyniku którego na barkach Fabryki Diet weszła na NewConnect budowlano-deweloperska spółka Osiedle Poniatowskie. Jednocześnie Fabryka Diet występuje od piątku w notowaniach już jako Lokaty Budowlane. Zmiana nie pobudziła jednak inwestorów do zakupu akcji. Kurs spadał w piątek o ponad 10 proc.

Bez entuzjazmu przyjęli też inwestorzy znalezienie przez Hurtimex potencjalnego kupca na łódzką nieruchomość, na bazie której może powstać zespół mieszkalno-usługowy (są warunki zabudowy). Choć transakcja ma być zawarta szybko (do końca stycznia), a Hurtimex może na niej wykazać około 4,5 mln zł zysku brutto (cena sprzedaży ma wynosić 5-6 mln zł), to graczom może nie podobać się to, że spółka handlująca odzieżą dziecięcą sprzedaje… własną siedzibę.

Po prawie podwojeniu kursu w drugiej połowie grudnia, inwestorzy chłodno przyjęli również informacje o rozpoczęciu due diligence Nicolas Games przez potencjalnego inwestora strategicznego. Będzie on potrzebny spółce, zamierza zmienić profil działalności z dystrybucji gier komputerowych na ich produkcję. Tydzień z kapitalizacją niższą o blisko jedną piątą zakończyła tymczasem informatyczna spółka InteliWise. Inwestorzy mogą niecierpliwić się co do przełamania przez spółkę progu zyskowności. Podpisanie umowy z Kraft Foods na stworzenie wirtualnego doradcy wspierającego pracowników firmy niewiele tu pomogło.

Na drugim biegunie znalazła się eMuzyka, której akcje zdrożały w tydzień o ponad 15 proc. To efekt pozyskania istotnego klienta, dla którego spółka będzie dostarczała piosenki zarówno do serwisów internetowych, jak i do własnego wykorzystania. Kontrahentem okazał się Eurozet (Radio Zet, Chilli Zet, Radio Plus, Antyradio i Planeta FM). Spółce Read-Gene, której kurs wzrósł o ponad 20 proc., pomogło podpisanie umowy z litewską kliniką, w której spółka będzie przeprowadzała testy genetyczne. Inwestorów nie zadowolił wysyp nowych mikrostacji paliwowych, jakie postawi i obsłuży Ekopol (kurs spadł o 5 proc.), ale doce- nili wzrost popytu na mikrosferę od Eko-Exportu (kurs wzrósł przy wyso-kich obrotach o ponad 30 proc.).

Najważniejsze wydarzenia w spółkach z NC w minionym tygodniu:

Waspol i Szar złożyły wnioski o dopuszczenie do obrotu i wkrótce zadebiutują na NewConnect

Nowe istotne kontrakty podpisały: X-Plus, Muzyka, Ekopol, Verbicom, Dent-a-Medical, WDM, InteliWise

Spółka z grupy Adv.pl tworzy z Deloitte Business Consulting alians strategiczny ze wspólnym zespołem inżynierów

Internity odwołało zwołane na 12 stycznia NWZA, bo nie zarejestrował się na nie żaden akcjonariusz

ECM nie powiodła się emisja z zachowaniem prawa poboru

Nicolas Games podpisał umowę z potencjalnym inwestorem strategicznym na badanie kondycji spółki

Platinum Property Group ma prawomocne pozwolenie na budowę budynku na warszawskim Mokotowie

Serenity tworzy w Gdyni drugi ośrodek rehabilitacyjny

Mera Schody wyemitowała obligacje za 2 mln zł, które docelowo mają być zamienne na akcje i notowane na Catalyst.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adrian Boczkowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy