Inwestorzy wzywają niemieckie RWE do szybszego odejścia od węgla

  • Paweł Makosz
opublikowano: 09-09-2021, 14:55

RWE powinno rozważyć przyspieszenie odejścia od węgla, powiedzieli w czwartek dwaj akcjonariusze z pierwszej dwudziestki. Tym samym zwiększając presję po tym, jak fundusz aktywistów ENKRAFT przejął udziały w największym niemieckim producencie energii i wezwał go do wydzielenia aktywów węgla brunatnego.

– Debata na temat tempa redukcji CO2 jest mile widziana, a poważne zmiany strukturalne w grupie nie mogą być tematem tabu – powiedział Ingo Speich z funduszu Deka, który ma 0,9 proc. udziałów w RWE. Dodał, że rozmowy ”powinny być prowadzone z zachowaniem proporcji i uwzględniać społeczne implikacje takiego posunięcia”.

Uwagi te pojawiły się po tym, jak ENKRAFT stwierdził, że RWE powinno wydzielić swoją działalność związaną z węglem brunatnym, która zaważyła na wartości jego akcji, dodając, że RWE "nie jest już dłużej atrakcyjne inwestycyjnie" dla wielu osób, które stosują bardziej rygorystyczne kryteria zrównoważonego rozwoju.

Po tych informacjach akcje RWE wzrosły w czwartek aż o 1,7 proc. do 33,3 EUR za jedną. ENKRAFT ocenia, że kurs akcji RWE ma potencjał wzrostu do ponad 61 EUR za akcję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM

Polecane