Inwestorzy z rynku obligacji stawiają na porozumienie USA z Chinami

opublikowano: 07-05-2019, 12:42

Inwestorzy kupują opcje sprzedaży obligacji skarbowych USA i Niemiec stawiając na spadek ich cen po rozwiązaniu sporu handlowego USA z Chinami.

Ceny obligacji uważanych za „bezpieczną przystań” wzrosły w poniedziałek po tym jak prezydent USA zapowiedział podwyższenie już w piątek cła na chiński import wartości 200 mld USD. Jako powód podał próby wycofania się przez Chiny z zobowiązań podjętych podczas toczących się negocjacji handlowych. We wtorek sytuacja uspokoiła się, a pomogła wiadomość o udaniu się do USA w tym tygodniu głównego chińskiego negocjatora, wicepremiera Liu He.

- Rynek jest nastawiony optymistycznie, oczekuje kapitulacji Chin i zawarcia umowy handlowej między USA i Chinami – powiedział Peter Chatwell, szef strategii stóp w Europie w Mizuho International. – Jeśli te transakcje są spekulacyjne, wówczas naprawdę potrzeba porozumienia USA z Chinami i wiadomości o dużej inflacji w USA pod koniec tygodnia aby dały zarobić – dodał.

Transakcje inwestorów na rynku opcji na bundy sygnalizują, że oczekują wzrostu rentowności tych obligacji o ok. 9 pkt. bazowych w okresie czerwiec-lipiec. W przypadku obligacji USA inwestorzy oczekują wzrostu rentowności „dziesięciolatek” o 15 pkt. bazowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy