Inwestorzy z ulgą przyjmują plan dla Irlandii

Marek Wierciszewski
19-11-2010, 00:00

Mimo że silna przecena sprowadziła Shanghai Composite już 10 proc. poniżej szczytu z 8 listopada, w Chinach ochota na zakupy była niewielka. W zeszłym tygodniu liczba otwartych przez drobnych inwestorów rachunków inwestycyjnych była najwyższa od 15 miesięcy. Dotychczas było to sygnałem świadczącym o przegrzaniu rynku i nadchodzącej korekcie.

Poprawę nastrojów na rynkach obligacji irlandzkich, a także na światowych giełdach akcji wspomogły wypowiedzi szefa banku centralnego Irlandii Patricka Honohana o tym, że w przygotowaniu jest pakiet stabilizacyjny wart "dziesiątki miliardów euro". Z doniesień agencyjnych wynika, że pożyczka oprocentowana będzie na 5 proc. Spośród danych makroekonomicznych uwagę zwracał lepszy od prognoz odczyt wskaźnika Philadelphia Fed. Odzwierciedla on nastroje w sektorze wytwórczym rejonu Filadelfii. Na plus zaskoczyła również sprzedaż detaliczna na Wyspach Brytyjskich.

O 2 proc. w pierwszej części handlu za oceanem zwyżkował Exxon Mobil, a podobny zakres zysków notowało ConocoPhillips. Notowaniom akcji z sektora paliwowego pomogło odbicie cen ropy z czterotygodniowych minimów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Inwestorzy z ulgą przyjmują plan dla Irlandii