Inwestorzy z USA odpoczywają po zakupach

PAL
07-10-2009, 16:01

Kontrakty nie kłamały. Główne indeksy amerykańskie zanotowały po dzwonku na Wall Street spadki.

Nie ma to uzasadnienia w danych, jakie dziś spłynęły na rynek – tych było bowiem niewiele, ale miały pozytywny wydźwięk. Liczba wniosków o kredyt hipoteczny wzrosła w minionym tygodniu o ponad 16 proc., w porównaniu ze spadkiem o ponad 2 proc. tydzień wcześniej. Innych publikacji nie było, dlatego zniżki w pierwszych minutach handlu – jesli się utrzymają – trzeba będzie tłumaczyć jako chęć odpoczynku po dwudniowych zakupach.

Warto przyglądać się dziś akcjom Coca-Coli. Kurs spółki rósł już w handlu przedsesyjnym, po doniesieniach o podwyższeniu zalecenia dla akcji koncernu przez analityków Deutsche Banku do „kupuj”. 

W pierwszych minutach sesji mocno – bo o 4 proc. - rosną akcje Family Dolar Stores. Spółka poinformowała o zwiększeniu zysku netto do 60,1 mln USD, czyli o 13 proc. w porównaniu z ubiegłorocznym wynikiem, a dodatkowo zapowiedziała znaczącą poprawę wyników w przyszłym roku.

Zyskuje Alcoa, ok. 1 proc., a także 3 proc. kurs Costco Wholesale, po ogłoszeniu wyników finansowych. Zysk netto spółki spadł do 374 mln USD, czyli 85 centów na akcję, z 398 mln USD, a więc 90 centów na papier w analogicznym okresie ub..r. Sprzedaż w ostatnim kwartale wyniosła 21,9 mld USD, co oznacza spadek o 3 proc. Kurs rośnie, ponieważ analitycy szacowali zysk spółki na 77 centów.

W dalszym toku sesji oczy inwestorów będą zwrócone na doniesienia z rynku, a dokładnie – informacje o zmianie zapasów  ropy i paliw oraz o zmianie wartości kredytów konsumenckich w sierpniu. Ponadto, dwie ostatnie wzrostowe sesje za Oceanem mogą stać się impulsem do środowej wyprzedaży papierów.

Złoto notuje kolejne szczyty w okolicy 1 050 USD za uncję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Inwestorzy z USA odpoczywają po zakupach