Inwestorzy z Wall Street ruszyli na zakupy

PAL
opublikowano: 05-10-2009, 22:02

Poniedziałkowe wykresy głównych amerykańskich indeksów, S&P, Dow Jones oraz Nasdaq, były ziszczonym snem każdego recesyjnego inwestora. Indeksy od początku sesji równomiernie podążały do góry, by zakończyć handel ponad 1-proc. wynikami. Głównymi beneficjentami tej wspinaczki były spółki finansowe.

Poweekendowe nastroje inwestorów w USA były wyraźnie dobre. Sesja na Wall Street rozpoczęła się od niewielkich wzrostów. Po pół godzinie handlu na parkiet napłynęły dobre wiadomości ze strefy makro. Aktywność w amerykańskim sektorze wytwórczym wzrósł we wrześniu do 50,9 pkt. To więcej, niż zakładali analitycy, którzy prognozowali wartość ISM na 50 pkt., w porównaniu z sierpniowymi 48,4 pkt. Wieści te stały się dla indeksów trampoliną do wzrostów.

Głównymi beneficjentami poniedziałkowych zwyżek były spółki sektora finansowego. Nic dziwnego; Goldman Sachs stwierdził, że duże banki będą miały wyniki lepsze od wykazywanych przez instytucje regionalne i podniósł zalecenie dla ich papierów. W rezultacie akcje Wells Fargo zyskały ponad 7 proc., a papiery Capital One Financial, dodane do listy „potencjalnych zakupów” – tej samej, na której znajdują się już udziały J.P. Morgan Chase oraz Banku of America - przez analityków Goldmana, zyskały ponad 8 proc.

Kalendarz makro na rozpoczynający się tydzień jest dość chudy. Pod lupą inwestorów znajdą się wyniki spółek w rozpoczynającym się okresie raportów za III kwartał. Analitycy oczekują, że spółki z indeksu S&P wykażą łącznie 25-proc. spadek wyników, w porównaniu z 27-proc. spadkiem za ub.r. 

Tymczasem Dow Chemical zyskał w poniedziałek ponad 5,5 proc. Wcześniej analitycy podnieśli zalecenie dla akcji spółki, a sama zainteresowana ogłosiła, że rozpocznie sprzedaż paneli słonecznych. Z kolei wzrost cen ropy w zapisach na listopad do ponad 70,4 USD na baryłkę przyczynił się do zwyżki cen akcji Consol Energy o ponad 6 proc.

S&P500 zyskał w poniedziałek ponad 1,4 proc., a Dow Jones ponad 1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Inwestorzy z Wall Street ruszyli na zakupy